info@askredyt.pl 611 100 415

Blog

Jak działa debet na koncie?

Debet na koncie – co to jest i jak działa?

Debet na koncie ma wiele zalet. Jest ogólnodostępny, pieniądze z niego możemy przeznaczyć na dowolny cel. Co więcej, dodatkowe koszty naliczane są od wykorzystanej kwoty, a nie od wysokości przyznanego limitu. Jak działa debet na koncie?

Ile wynosi podatek od pożyczki?

Podatek od pożyczki – ile wynosi PCC?

Podatek od umowy pożyczki, podobnie jak od innych czynności cywilnoprawnych, wynosi 2 proc. podstawy. W określonych sytuacjach może on wzrosnąć nawet do 20 proc. Kodeks cywilny przewiduje szereg czynności, w których to PCC nie jest obowiązkowe. Osoba pożyczająca pieniądze od rodziny z I grupy podatkowej nie musi uregulować podatku, jeżeli kwota pożyczki nie przekracza 9637 zł. Kiedy jeszcze PCC nie jest konieczne?

Właściciela konta bankowego można sprawdzić za pomocą usługi Kontamatik.

Jak sprawdzić właściciela konta bankowego?

Kontomatik to usługa, dzięki której pożyczkodawcy mogą szybko sprawdzić historię kredytową swoich klientów. Aplikacja działa w telefonie, tablecie czy komputerze. Nie jest jednak oferowana przez wszystkich pożyczkodawców.

Firmy pożyczkowe udzielają pożyczek emerytom.

Pożyczki dla emerytów – produkty finansowe dla seniorów

Czy istnieje kredyt dla osób powyżej 80. roku życia? Niestety bank nie udzieli kredytu seniorom. Firmy pożyczkowe oferują jednak pożyczki dla emerytów i rencistów. Pamiętajmy, że maksymalny wiek kredytobiorcy może się różnić w kilku firmach.

W celu dokonania darowizny należy sporządzić akt notarialny.

Darowizna od rodziny – czy zapłacimy podatek?

Zastanawiasz się, jak dokonać darowizny dla żony w trakcie małżeństwa i czy taka darowizna podlega podziałowi przy rozwodzie? Wystarczy przekazać darowiznę i udokumentować jej otrzymanie. W przypadku rozwodu darowizna nie zostaje podzielona.

Strona 1 z 1312345...10...Ostatnia »