info@askredyt.pl 611 100 415

Pożyczka na 500+ – czy można otrzymać chwilówkę na świadczenie wychowawcze?

Pożyczka na 500+ to produkt oferowany tylko przez firmy pozabankowe. Aby się o nią ubiegać, należy spełnić kilka podstawowych warunków, w tym posiadać odpowiedni wiek oraz zdolność kredytową. Czy samo 500+ wystarczy, aby dostać pożyczkę, czy traktowane jest tylko jako dodatek do głównego dochodu? I dlaczego pożyczka na to świadczenie jest możliwa, ale kredyt na 500 plus w banku już nie? Sprawdź.

Pożyczka na 500+ – gdzie możemy ją dostać?

Pożyczka na 500+ to produkt, który pojawił się w ofercie instytucji finansowych po wejściu w życie programu rządowego “Rodzina 500 plus”. Pożyczki na świadczenie wychowawcze udzielane są tylko przez firmy pozabankowe. W ofercie tych instytucji znajdziemy oferty zobowiązań dopasowanych do naszych indywidualnych możliwości finansowych. Co ważne, dodatkowe pieniądze otrzymamy, załatwiając tylko minimum formalności. Pożyczkodawcy nie wymagają zaświadczeń o dochodach, a także innych dokumentów potwierdzających wypłacalność. Weryfikują jednak swoich klientów innymi metodami, chociażby po to, aby chronić ich przed spiralą zadłużenia lub zapobiegać wyłudzeniom pożyczek na skradziony dowód.

Świadczenie 500+, mimo że niskie, jest wystarczającym dochodem, aby móc wnioskować o pożyczkę online bez zaświadczeń. Przyznawane jest ono z zapewnieniem na cały rok, a wypłata pieniędzy następuje każdego miesiąca. Stąd pożyczkodawcy mają pewność, że dłużnik będzie miał z czego oddać pożyczkę. Pamiętajmy jednak, że pożyczka pozabankowa udzielana jest nie tylko na 500+. Jaki dodatkowy dochód akceptują pożyczkodawcy?

 • dochód z umów cywilnoprawnych;
 • dochód z kontraktów (np. marynarskich czy muzycznych);
 • rentę lub emeryturę;
 • dochód pochodzący z prowadzenia własnej działalności gospodarczej;
 • dochód pochodzący z prowadzenia własnej działalności rolnej.

Nie trzeba więc posiadać umowy o pracę, aby otrzymać zobowiązanie. Jeśli jednak ją posiadamy albo zarabiamy w jakikolwiek inny sposób, samo świadczenie 500+ może być potraktowane nie tylko jako główny, ale także jako dodatkowy dochód. To oznacza, że podczas podawania wysokości miesięcznego dochodu we wniosku o pożyczkę możemy do całości zarobków doliczyć kwotę 500 zł. Po co to robić? To po prostu jeden ze sposobów na to, aby zwiększyć swoją zdolność kredytową.

Pożyczka na świadczenie wychowawcze 500+ – warunki otrzymania

Aby złożyć wniosek o pożyczkę na świadczenie wychowawcze 500+, powinniśmy najpierw sprawdzić, czy wybrana przez nas firma udziela takiego zobowiązania. Jeśli tak, to wystarczy, że dokonamy rejestracji na stronie internetowej pożyczkodawcy oraz prześlemy swój wniosek. Pracownicy firmy udzielającej pożyczek na zasiłek 500+ dokładnie sprawdzą naszą zdolność kredytową, a także przeanalizują dane, które im udostępnimy.

Aby otrzymać pożyczkę na 500+, trzeba nie tylko posiadać takich dochód, ale przede wszystkim należy spełniać wszystkie warunki narzucone przez pożyczkodawcę. Zwykle są nimi:

 • odpowiedni wiek (często wystarczy mieć ukończone jedynie 18 lat);
 • polskie obywatelstwo;
 • dowód osobisty;
 • stały adres zamieszkania na terenie kraju;
 • własny rachunek bankowy (na niego zwykle wypłacana jest pożyczka);
 • aktywny numer telefonu komórkowego (przyda się do weryfikacji tożsamości, a także do kontaktu w razie nieregulowania przez nas na czas płatności).

Jeśli nasza historia kredytowa wygląda niekorzystnie, pożyczkodawca może zalecić zabezpieczenie transakcji. Może mieć ono formę np. ubezpieczenia lub poręczenia wypłacalności przez osobę trzecią.

Jaki dochód na 500+?

Aby otrzymać świadczenie z Programu Rodzina 500 plus i wziąć na nie pożyczkę, należy najpierw poprawnie wypełnić wniosek o to świadczenie i skierować go do odpowiedniego Urzędu Gminy. Jak wyliczyć dochód do 500+? Od niedawna nie musimy już tego robić.

Pieniądze z 500+ przysługują na każde dziecko, bez względu na majątek rodziców. To wynik nowych przepisów, które obowiązują od 1 lipca 2019 roku. Przypomnijmy, że wcześniej 500+ przysługiwało na drugie i kolejne dziecko. Tylko w niektórych przypadkach (przy bardzo niskim dochodzie) rodzice mogli otrzymać świadczenie wychowawcze na pierwsze dziecko. Dlatego też często padały pytania o to, ile trzeba zarabiać, aby otrzymać to świadczenie. Obecnie dochody są bez znaczenia – a więc nie trzeba ich wyliczać.

Wnioskując o pożyczkę na 500+ również nie musimy samodzielnie wyliczać dochodu. We wniosku wystarczy podać jego ogólną wartość. Pożyczkodawca może, ale nie musi jej sprawdzić.

Czy możliwy jest kredyt na 500+ w banku?

Bank to instytucja, która również udziela dodatkowego finansowania m.in. osobom fizycznym. Czy możemy wnioskować o kredyt na 500+ w banku? Nie jest to możliwe. Kredytodawcy przed udzieleniem kredytu czy pożyczki dokładnie analizują zdolność kredytową klientów. Sprawdzają rejestry dłużników i dane zawarte we wniosku pożyczkowym.

Wymagają także przedstawienia zaświadczeń o dochodach. Stąd w banku nie możemy ubiegać się o pożyczki dla osób bezrobotnych czy na świadczenie wychowawcze 500+. Jeśli jest to nasz jedyny dochód, o dodatkowe pieniądze warto zapytać w firmach pozabankowych.