info@askredyt.pl 611 100 415

Jak sprawdzić właściciela konta bankowego?

Kontomatik to aplikacja, która działa w czasie rzeczywistym. Dzięki niej pracownicy banków czy firm pożyczkowych oraz przedsiębiorstw mogą sprawdzić dane i historię kredytową swoich kontrahentów. Zaletą Kontomatik jest szybkość przepływu danych. Aplikacja nie jest jednak dostępna w każdej firmie.

Czym jest Kontomatik?

Weryfikacja tożsamości pożyczkobiorców jest kluczowym elementem na drodze przyznania im dodatkowej gotówki. Do tej pory najpopularniejszym sposobem na sprawdzenie danych klientów sięgających po pożyczki online był przelew weryfikacyjny. Dziś jest on wypierany przez nowoczesne usługi, takie jak np. Kontomatik.

To aplikacja, nad którą prace rozpoczęły się już w 2002 roku. Jednak pełna jej wersja dostępna jest od 2016 roku. Od tamtej pory Kontomatik używany jest do szybkiego zweryfikowania danych klientów oraz wstępnej oceny ich zdolności kredytowej. Aplikacja to znak rozpoznawczy marki Kontomierz.pl. Usługa dostępna jest w 8 krajach i obsługuje 95 banków na całym świecie.

Jak działa Kontomatik?

Kontomatik używa zaawansowanej technologii komputerowej. Dzięki temu klienci banków czy firm pożyczkowych bardzo chętnie korzystają z prostej, szybkiej i bezpiecznej usługi. Jest ona oparta na tzw. Interfejsie Oprogramowania Aplikacji (ang. API – Application Programming Interface), który pozwala na komunikowanie się różnego rodzaju oprogramowań między sobą. API dostarcza podprogramów, klas obiektów, danych czy protokołów komunikacyjnych do urządzeń, które dzięki temu mogą się ze sobą błyskawicznie łączyć i wymieniać informacjami. Jeśli wnioskujemy więc o pożyczkę ratalną, może ona zostać nam wypłacona nawet tego samego dnia, ponieważ pożyczkodawca ma wgląd w naszą historię kredytową w czasie rzeczywistym.

Weryfikacja tożsamości za pomocą Kontomatik – krok po kroku

Osoby, które chcą skorzystać z aplikacji Kontomatik, w celu potwierdzenia swojej tożsamości np. wnioskując o dodatkowe pieniądze online, muszą wykonać kilka prostych czynności:

 • Wejść na stronę internetową pożyczkodawcy i za pomocą kalkulatora pożyczkowego wybrać kwotę oraz termin spłaty pożyczki. Parametry te powinny zostać dopasowane do naszych finansowych możliwości;
 • Wypełnić wniosek danymi pochodzącymi z naszego dowodu osobistego. Poprawność wpisanych informacji powinniśmy sprawdzić dwukrotnie;
 • Jeśli do potwierdzenia danych wybierzemy usługę Kontomatik, automatycznie zostaniemy przekierowani na stronę internetową banku, gdzie powinniśmy się zalogować na swoje konto. W tym momencie instytucja pożyczkowa pobierze potrzebne do zawarcia umowy informacje z naszego rachunku. Proces ten potrwa maksymalnie 5 minut;
 • Po rozpatrzeniu naszego wniosku oraz wydaniu pozytywnej oceny zdolności kredytowej pożyczkodawca wypłaci nam pieniądze.

Kontomatik – wady i zalety

Z usługi Kontomatik korzystają nie tylko banki czy firmy pożyczkowe. Usługa pomaga także przedsiębiorstwom wdrażać nowe startupy. Dzięki wielu zaletom, które prezentujemy poniżej, jest to najczęściej wybierany sposób na sprawdzenie danych swojego kontrahenta. Do zalet usługi Kontomatik należy zaliczyć:

 • przepływ danych w czasie rzeczywistym;
 • prosta obsługa;
 • możliwość użycia aplikacji w telefonie, tablecie czy komputerze;
 • brak obowiązku wykonania przelewu weryfikacyjnego (nie każdy wie, jak zrobić przelew – dotyczy to szczególnie osób starszych, którym w zarządzaniu kontem często pomagają osoby trzecie);
 • bezpieczeństwo danych;
 • szybkie wydanie decyzji kredytowej.
 • Czy usługa, która pozwala na szybką i bezpieczną weryfikację tożsamości posiada wady? Niestety tak. Minusem usługi Kontomatik jest fakt, że nie każda firma posiada ją w swojej ofercie.

Pożyczki bez weryfikacji konta bankowego

Rynek pozabankowy nieustannie się rozwija. Dzięki czemu dla jego konsumentów dostępne są m.in. pożyczki bez weryfikacji konta bankowego. Jak zatem pożyczkodawca sprawdza dane osób sięgających po dodatkowe pieniądze? Robi to np. z pomocą kuriera. Jeśli zdecydujemy się na pożyczkę za pośrednictwem pracownika firmy kurierskiej, wszelkie dokumenty związane z transakcją zostaną nam dostarczone pod wskazany adres. Nasze dane zostaną zweryfikowane poprzez zestawienie ich z informacjami znajdującymi się w naszym dowodzie osobistym. Po dopełnieniu formalności kurier dostarcza podpisane dokumenty pożyczkodawcy. Ten wypłaca nam pieniądze. Innym sposobem na potwierdzenie danych jest odbycie z pożyczkodawcą rozmowy telefonicznej. W trakcie jej trwania zostaniemy poproszeni o podanie kilku danych, które pochodzą z naszego dowodu osobistego. Jeśli pożyczkodawca nie będzie miał zastrzeżeń co do naszej wiarygodności, przyzna nam pożyczkę.