info@askredyt.pl 611 100 415

Pożyczka hipoteczna, a kredyt hipoteczny – różnice

Czym jest pożyczka hipoteczna na dowolny cel? To produkt oferowany przez banki w ramach zabezpieczenia w postaci nieruchomości. Pożyczka hipoteczna ma zmienne oprocentowanie i oferowana jest w oparciu o zdolność kredytową klienta. Kredyt hipoteczny również oferowany jest przez bank, można go jednak przeznaczyć wyłącznie na zakup lub remont domu czy mieszkania, a także zakup działki.

Co to jest kredyt hipoteczny i pożyczka hipoteczna?

Poruszając się w środowisku finansowym możemy natknąć się na dwa podobne określenia: kredyt hipoteczny i pożyczka hipoteczna. Co to jest kredyt hipoteczny? To produkt oferowany przez banki, którego zabezpieczenie stanowi zakupiona za jego pomocą nieruchomość.

Pożyczka hipoteczna to również produkt dostępny w bankach. Może być jednak przeznaczona na dowolny cel, dlatego może stanowić alternatywę dla pożyczki online bez zaświadczeń. Musimy jednak pamiętać, że pożyczka hipoteczna wymaga zabezpieczenia w postaci nieruchomości. Warunkiem ubiegania się o nią czy kredyt hipoteczny jest posiadanie pozytywnej zdolności kredytowej.

Kredyt hipoteczny – jakie trzeba spełnić warunki, aby o niego wnioskować?

Przyznanie kredytu hipotecznego nie będzie zależało wyłącznie od zdolności kredytowej, którą możemy określić za pomocą kalkulatora zdolności kredytowej. Istotny jest także wkład własny. Będziemy musieli także posiadać odpowiedni wiek mieszczący się w przedziale akceptowanym przez banki oraz wykazać stały dochód pochodzący z umowy o pracę pozwalający na spłatę kredytu.

Aplikując o kredyt na mieszkanie czy dom warto wiedzieć, że mogą zostać na nas nałożone dodatkowe opłaty. RRSO nie zawsze wskaże nam cenę kredytu uwzględniającą np. ubezpieczenie. Warto jest poznać wysokość dodatkowych opłat, aby nie zniechęcić się jego ewentualnym odrzuceniem.

Pożyczka hipoteczna na dowolny cel – warunki

Staranie się o pożyczkę hipoteczną na dowolny cel jest czasochłonne. Pożyczkobiorca musi uzyskać wpis do księgi wieczystej oraz ubezpieczyć pożyczoną gotówkę. Warto pamiętać, że oprocentowanie pożyczki hipotecznej jest zmienne. Pożyczka hipoteczna na dowolny cel może zostać udzielona wyłącznie wtedy, gdy złożymy w banku odpowiednie dokumenty. Swojemu kredytodawcy powinniśmy przedstawić:

  • wypełniony wniosek o przyznanie pożyczki hipotecznej;
  • dowód osobisty;
  • drugi dokument ze zdjęciem;
  • zaświadczenie o dochodach;
  • akt własności nieruchomości;
  • wyciąg z księgi wieczystej;
  • aktualna wycena nieruchomości;
  • zaświadczenie o braku zadłużenia nieruchomości.

Pożyczka hipoteczna bez BIK – czy istnieje?

W internecie możemy spotkać się z ogłoszeniem oferującym zaciągnięcie pożyczki hipotecznej bez zaświadczeń pochodzących z BIK. Czy pożyczka hipoteczna bez BIK w ogóle istnieje? Nie. Pożyczki hipoteczne bez BIK nie są rzetelnym produktem. Oferują go oszuści. Rzetelni pożyczkodawcy każdorazowo sprawdzają, czy nasza zdolność do zaciągnięcia pożyczki i jej terminowej spłaty jest wysoka.

Decydując się na pożyczkę hipoteczną powinniśmy nie tylko dopilnować, aby transakcja została udokumentowana w postaci umowy, ale także w miarę możliwości ją ubezpieczyć. Pomoże to nie tylko uniknąć oszustwa, ale także pomoże nam na wypadek naszej niewypłacalności.