info@askredyt.pl 611 100 415

Umowa z kurierem – jak wziąć pożyczkę bez wychodzenia z domu?

Umowa podpisana z kurierem to rozwiązanie dla osób, które nie mogą udać się do placówki pożyczkodawcy. Pracownik firmy kurierskiej w imieniu przedstawiciela instytucji finansowej dostarcza nam umowę. Naszym zadaniem jest ją podpisać. Po jakim czasie gotówka z pożyczki znajdzie się na naszym koncie?

Umowa pożyczki z kurierem – jak wygląda jej podpisanie?

Wnioskowanie o pożyczkę online w instytucjach pozabankowych odbywa się bardzo podobnie. Musimy skorzystać ze strony internetowej pożyczkodawcy i złożyć wypełniony najważniejszymi danymi wniosek. Warto zauważyć, że przy aplikacji o dodatkowe pieniądze możemy wybrać sposób ich wypłaty. Może to być  tradycyjny przelew lub wypłata pieniędzy na poczcie za pomocą czeku GIRO. Możemy wybrać także sposób, w jaki podpiszemy umowę oraz w jaki zostaną sprawdzone nasze dane. Umowa z kurierem jest jednym z nich.

Podpisanie umowy z kurierem jest wygodnym rozwiązaniem dla osób starszych, które nie mają możliwości udania się do placówki firmy. Po złożeniu wniosku online instytucja pożyczkowa rozpatruje nasz dokument. Jeśli uzna, że wszystko jest w porządku, wysyła kuriera z umową do podpisania. Pracownik firmy kurierskiej sprawdza dane znajdujące się w naszym dowodzie osobistym oraz podane we wniosku. Jeśli będą się one zgadzały, da nam do podpisania umowę, którą później dostarczy pożyczkodawcy. Pamiętajmy, aby przed podpisaniem umowy zapoznać się dokładnie z jej treścią. Wzory umów dostępne są na stronach internetowych kredytodawców.

Co należy wiedzieć przed podpisaniem umowy pożyczkowej?

Zanim złożymy swój podpis na umowie dostarczonej przez kuriera, należy dokładnie się z nią zapoznać. Musimy sprawdzić także wiarygodność naszego pożyczkodawcy. Możemy to zrobić np. sprawdzając jego stronę internetową, czytając informacje na jego temat na forach tematycznych czy wreszcie sprawdzając, jakie certyfikaty otrzymał. Ich posiadanie wskazuje na działanie zgodnie z prawem oraz indywidualne podejście do klienta. Dobrze jest wiedzieć już na początku, jaki cennik usług ma pożyczkodawca. Pozwoli to prawidłowo oszacować, ile pieniędzy z domowego budżetu będziemy mogli przeznaczyć na pożyczkę.

Jeśli dojdzie do podpisania umowy i nagle się rozmyślimy, możemy od umowy odstąpić. Procedura odstąpienia od umowy musi odbyć się do 14 dni od momentu podpisania dokumentów. Nasza prośba musi zostać zawarta na piśmie i skierowana do firmy, u której się zadłużyliśmy. Pamiętajmy, że odstępując od umowy będziemy musieli zwrócić pożyczone pieniądze powiększone o odsetki powstałe za krótki czas kredytowania.

Poznaj inne sposoby weryfikacji tożsamości

Umowa z kurierem to nie jedyny sposób weryfikacji tożsamości klientów firm pożyczkowych. Pożyczkodawcy równie chętnie sprawdzają dane konsumentów za pomocą usługi Instantor czy Kontomatik. Aplikacje działające zarówno na telefonie, tablecie czy komputerze dostarczają w czasie rzeczywistym informacji o ostatnich płatnościach właściciela konta. W ten sposób pożyczkodawca bardzo szybko dowie się czy terminowo dokonujemy opłat, a także posiadamy dochód, który pozwoli na spłatę pożyczki.

Nie zapominajmy o tradycyjnym przelewie weryfikacyjnym. Opłata, której musimy dokonać, aby potwierdzić nasze dane, wynosi zwykle złotówkę lub 1 gr. Przelew musimy dokonać z rachunku, który podaliśmy podczas wnioskowania o pożyczkę. Tylko w ten sposób potwierdzimy, że rachunek, na który mają zostać wypłacone pieniądze z pożyczki należy do nas. Choć nie jest to najszybsza metoda weryfikacji klienta, wciąż jest najbardziej popularna.

Pożyczka z obsługą domową a pożyczka z kurierem

Umowa z kurierem to pewne udogodnienie, które często bywa mylone z pożyczką z obsługą domową. Należy pamiętać, że kurier przywożąc nam umowę pożyczkową nie przywozi nam pieniędzy. Zostają one wypłacone dopiero wtedy, gdy pożyczkodawca otrzyma podpisane przez nas dokumenty.

Pożyczka z obsługą domową to podpisanie umowy oraz wypłata pieniędzy w domu wnioskującego. Jedną z firm, która oferuje tego typu rozwiązanie jest Provident. Usługa ta sprawdza się wśród osób starszych, które po pierwsze nie posiadają komputera, aby złożyć online wniosek o pożyczkę, po drugie nie posiadają konta w banku, aby pożyczkodawca mógł przelać na nie pieniądze.