info@askredyt.pl 611 100 415

Pożyczki dla bezrobotnych – czy dostanę pożyczkę bez zatrudnienia?

Chciałbyś otrzymać pożyczkę ale nie masz pracy? Brak zatrudnienia nie jest przeszkodą w otrzymaniu pożyczki. Jeśli nie wykazujesz żadnych dochodów, pożyczkodawca może udzielić ci pożyczki z zastawem. Zastawiony przedmiot posłuży jako zabezpieczenie na wypadek twojej niewypłacalności.

Pożyczki dla bezrobotnych – czy brak pracy ma wpływ na przyznanie pożyczki?

Rynek finansowy jest bardzo elastyczny. Na bieżąco dopasowuje się do okoliczności, jakie go otaczają. Firmy pożyczkowe mając świadomość tego, jak wysoka jest stopa bezrobocia w kraju (w styczniu 2018 roku wynosiła ona 6,9 proc.), stworzyły pożyczki dla bezrobotnych. Dzięki temu po pożyczkę pozabankową mogą sięgnąć już nie tylko ci, którzy wyróżniają się pozytywną zdolnością kredytową i wysoką oceną punktową BIK.

Kogo możemy zaliczyć do osób bezrobotnych? Przede wszystkim tych, którzy w ogóle nie pracują. W gronie bezrobotnych znajdą się także ci, którzy pracują nielegalnie lub są zatrudnieni za granicą, ale nie posiadają dokumentu, który mógłby to potwierdzić. Pożyczki dla bezrobotnych są udzielane pod warunkiem wyrażenia zgody na dodatkowe zabezpieczenie pożyczki. W jakim celu się je stosuje? Aby pożyczkodawca miał pewność, że zadłużenie zostanie przez wnioskującego spłacone. Bezrobotny jest dla firm pożyczkowych klientem podwyższonego ryzyka.

Warto wiedzieć, że pożyczkodawcy przy udzielaniu pożyczek honorują także zasiłek 500+. Stanowi on pewnego rodzaju dochód, dlatego instytucje finansowe nie mają problemu z wypłaceniem w ramach niego pieniędzy. Dodatkowo bardzo często oferują pożyczki bez zaświadczeń, w przypadku których nie musimy przedstawiać oficjalnych zaświadczeń o zatrudnieniu i dochodach.

Pożyczka pod zastaw samochodu – rozwiązanie dla bezrobotnych?

Dobrze jest mieć świadomość, że będąc bezrobotnym trudno nam będzie zdobyć upragnioną pożyczkę, jednak Instytucje pożyczkowe coraz oferują pożyczki pod zastaw np. samochodu. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które nie mają udokumentowanego dochodu.

W ramach pożyczki pod zastaw samochodu, przedmiotem zabezpieczenia chwilówki czy pożyczki ratalnej jest pojazd. Pożyczkodawca w momencie podpisania przez nas umowy staje się jego współwłaścicielem. Pojazd wraca w nasze posiadanie dopiero po całkowitej regulacji zadłużenia. Należy pamiętać, że jeśli nie spłacimy na czas pożyczki, firma pożyczkowa może przejąć samochód by pokryć zaciągniętą przez nas pożyczkę.

Pożyczka z żyrantem – sposób na otrzymanie pożyczki przy braku pracy?

Innym sposobem na uzyksanie dodatkowej gotówki, gdzy nie mamy udokumentowanego dochodu jest pożyczka z poręczycielem. Żyrantem może być ktoś z naszej rodziny, grona znajomych, ale również obcy nam człowiek. Osoba ta godzi się potwierdzić naszą wypłacalność.

Żyrant musi być świadomy swojej decyzji. Złożony na dokumentach podpis będzie mówił o tym, że jeśli klient firmy pożyczkowej nie będzie w stanie spłacić samodzielnie zadłużenia, poręczyciel zrobi to za niego. W przypadku braku spłaty pożyczki monity trafiają do poręczyciela długu.

Ubezpieczenie pożyczki – na czym polega i czemu ma służyć?

Jedną z form zabezpieczenia pieniędzy z pożyczki jest ubezpieczenie. Może być ono zaproponowane zarówno osobom, które cechuje pozytywna zdolność kredytowa, jak i tym, których wypłacalność jest niepewna. Ubezpieczenie pożyczki to zabezpieczenie zarówno dla firmy, która udziela pożyczki, jak i osoby wnioskującej. Decydując się na tę formę zabezpieczenia pożyczki będziemy musieli co miesiąc płacić niewielką sumę, która będzie doliczana do kwoty naszej pożyczki.

Dzięki ubezpieczeniu, pożyczka zostanie za nas spłacona jeśli nie będziemy w stanie zrobić tego samodzielnie. To, co może nas przed tym powstrzymać, to choroba, wypadek, utrata pracy czy nawet śmierć. Ubezpieczenie pożyczki daje gwarancję, że nasze zadłużenie nie spadnie na bliskich. Warto o tym pomyśleć, sięgając po pożyczkę długoterminową.

Pożyczka bez umowy o pracę – inne akceptowane źródła dochodu

Pożyczkodawcy są bardzo otwarci na nowych klientów. Rozumieją ludzkie potrzeby, dlatego do nich dopasowują swoje oferty. Warto docenić fakt, że o pożyczki przez internet mogą ubiegać się bezrobotni. Nie trzeba też być zatrudnionym na umowę o pracę. Firmy pożyczkowe udzielają także pożyczek na umowę zlecenie czy umowę o dzieło.

Klientem firmy pożyczkowej może stać się także osoba, która otrzymuje dochód w ramach prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Nie należy zapominać, że pożyczkę pozabankową mogą otrzymać także rolnicy. Choć zysk z gospodarstwa nie jest regularny, pożyczkodawcę nie interesuje jego pochodzenie. Najważniejsze jest to, aby wnioskujący spłacił pożyczkę na czas. Ci, którzy otrzymują świadczenia rodzinne czy socjalne, także powinni być zadowoleni. Pożyczkodawcy bardzo chętnie udzielają pożyczek na dochód, który stanowi np. zasiłek pielęgnacyjny. W ofercie firm pożyczkowych każdy znajdzie coś dla siebie, dlatego już dziś złóż wniosek o pożyczkę bez zaświadczeń na raty.