info@askredyt.pl 611 100 415

Kredyt na umowę zlecenie – czy dostanę pożyczkę bez umowy o pracę?

Jeśli potrzebujesz dodatkowych pieniędzy, możesz sięgnąć po pożyczkę pozabankową. W ramach niej możesz wnioskować np. o kredyt na umowę zlecenie. Instytucje pozabankowe honorują także dochód pochodzący z umowy o dzieło czy własnej działalności gospodarczej, dlatego z łatwością zyskasz potrzebną gotówkę.

Kredyt na umowę zlecenie – gdzie go szukać?

Jeśli potrzebujemy pieniędzy, zwykle o pomoc prosimy bliskich. Jeśli jednak nie mamy do kogo się zwrócić o pomoc, sięgamy po oferty instytucji finansowych. Zarówno banki, jak i firmy pożyczkowe udzielą nam pożyczki. Warto pamiętać, że w przypadku kredytów gotówkowych czy hipotecznych udzielanych przez bank najczęściej będziemy musieli wykazać dochód pochodzący z umowy o pracę. Dzieje się tak dlatego, że umowa ta gwarantuje stabilniejsze zatrudnienie, daje tym samym większą pewność, że pożyczkobiorca spłaci na czas wziętą pożyczkę.

Należy mieć na uwadze to, że spora część społeczeństwa zatrudniona jest w oparciu o tzw. umowy śmieciowe. Te osoby również mogą potrzebować dodatkowych pieniędzy. Dla nich najlepszym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po pożyczkę od instytucji pozabankowych. Instytucje pozabankowe działają w oparciu o ustawę o kredycie konsumenckim i posiadają szeroką gamę kredytów konsumenkich. Wśród nich należy wyróżnić kredyt na umowę zlecenie. Dzięki niemu jedyne, co musimy zrobić, to poświadczyć otrzymywany dochód, który będzie stanowił źródło spłaty pożyczki. 

Formy zatrudnienia honorowane przez instytucje pożyczkowe

W ofercie instytucji pozabankowych prócz kredytu na umowę zlecenie, możemy znaleźć pożyczki udzielane na umowę o dzieło. Honorowanym przez pożyczkodawców dochodem jest również ten pochodzący z kontraktu, umowy cywilnoprawnej czy własnej działalności gospodarczej.

Jako, że pożyczkę od instytucji pozabankowych mogą otrzymać osoby w różnym wieku, wśród asortymentu pożyczkodawców należy wyróżnić zarówno pożyczki od 18 roku życia, jak również pożyczki dla emerytów i rencistów. Przy tym rodzaju pożyczki honorowane są dochody pochodzące ze świadczeń emerytalnych lub rentowych. Dzięki temu po pożyczkę mogą sięgnąć zarówno studenci, którzy dopiero rozpoczęli swoją przygodę z pracą, jak również osoby starsze, które obowiązki zawodowe mają już za sobą.

Czy dostanę pożyczkę na świadczenia rodzinne i socjalne?

Nie bez znaczenia dla pożyczkodawców są także świadczenia rodzinne czy socjalne. Dzięki możliwości wnioskowania o pożyczkę z tego rodzaju dochodem, pieniądze mogą otrzymać osoby naprawdę potrzebujące. Do świadczeń rodzinnych zalicza się: zasiłek rodzinny oraz dodatki do zasiłku rodzinnego, jednorazową zapomogę z tytułu urodzenia się dziecka, zasiłek pielęgnacyjny, świadczenia pielęgnacyjne i specjalny zasiłek opiekuńczy. Ponadto zasiłek dla opiekuna i świadczenie rodzicielskie.

Na świadczenia socjalne składa się wszelka pomoc niesiona pracownikom dotkniętym trudną sytuacją. Zadaniem świadczeń socjalnych jest wyrównanie szans w mniej zamożnych rodzinach. Im sytuacja danej rodziny jest gorsza, tym większą pomoc pieniężną powinna ona otrzymać. Dochody pochodzące zarówno ze świadczeń rodzinnych, jak i socjalnych są wystarczające, aby móc wnioskować o pożyczkę ratalną bez zaświadczeń. Nie można jednak wziąć pożyczki na alimenty. Powinny być one wsparte dochodami pochodzącymi z umowy o pracę lub własnej działalności gospodarczej.

Kredyt dla rolnika – czy mając własne gospodarstwo dostaniemy pożyczkę?

Oczywistym jest, że dochód z roli nie przynosi regularnych wpływów. Nie ma to jednak wielkiego znaczenia. Jeśli pożyczkobiorca zobowiąże się do spłaty pożyczki i udowodni, że jego sytuacja finansowa mu na to pozwala, zostanie mu ona przyznana. Warto podkreślić, że dla pożyczkodawców nie jest ważne źródło dochodu, a jego stabilność oraz wysokość.

Rolnicy mogą również wnioskować o pożyczki dla działalności gospodarczych. W firmach pozabankowych można je zaciągać już od pierwszego dnia działalności, a wszystkie formalności związane z pożyczką załatwimy online. 

Zdolność kredytowa – jak ważna jest przy wnioskowaniu o pożyczkę?

Jeśli sięgamy po pożyczki oferowane przez bank musimy pamiętać, że ze złą zdolnością kredytową nie zostaną nam one udzielone. Inaczej jest w przypadku instytucji pozabankowych. Mimo, że sprawdzają one wpisy w rejestrach dłużników, możemy wnioskować o pożyczkę bez zdolności kredytowej. Najczęściej w takim momencie będziemy musieli tę pożyczkę zabezpieczyć godząc się na zastaw np. samochodu lub prosząc osobę trzecią, aby stała się naszym żyrantem.

Co w przypadku pożyczek udzielanych na świadczenia czy dochody pochodzące z innych umów, niż umowa o pracę? Dodatkowe źródło dochodu zwiększa naszą zdolność kredytową. Jeśli więc przedstawia się ona niekorzystnie, ale prócz dochodu z dowolnej umowy otrzymujemy także świadczenia, istnieje duża szansa na otrzymanie pożyczki. Warto jednak pamiętać, że każdy wniosek rozpatrywany jest indywidualnie. Pożyczkodawca niezwłocznie po rozpatrzeniu naszego wniosku, poinformuje o swojej decyzji.