info@askredyt.pl 611 100 415

Pożyczka przez internet na konto bankowe – gdzie znaleźć?

Twoja zdolność kredytowa nie pozwala na kredyt bankowy? Sięgnij po pożyczkę przez internet na konto bankowe. Będziesz mógł wnioskować o wysoką kwotę na korzystnych warunkach. Pamiętaj jednak, aby dobrze sprawdzić swojego pożyczkodawcę.

Pożyczka przez internet na konto bankowe – gdzie szukać ofert?

W czasach, gdy społeczeństwo jest bardzo zabiegane, pożyczki przez internet są najczęściej wybieraną formą pozyskania dodatkowych funduszy. Bardzo często wypierają pożyczki od rodziny, które niekorzystnie wpływają na relacje. Dodatkowo w przeciwieństwie do kredytów bankowych, można je załatwić od ręki bez wychodzenia z domu i wnioskować o wysoką kwotę. Co jeszcze sprawia, że cieszą się dużą popularnością?

Przede wszystkim to, że pożyczkę online można uzyskać przedstawiając jedynie swój dowód osobisty i nie potrzebujemy dodatkowych zaświadczeń. Jednak by otrzymać pożyczkę bez zaświadczeń powinniśmy posiadać źródło stałego dochodu – pożyczkodawca musi mieć pewność, że będziemy w stanie spłacić pożyczoną kwotę. Raty pożyczki można dopasować do indywidualnych potrzeb i spłacać je według ustalonego z pożyczkodawcą harmonogramu. Pomoże to uniknąć konsekwencji niespłaconych pożyczek.

Należy pamiętać, że istnieją pożyczki przez internet bez konta bankowego. Pieniądze z nich możemy otrzymać do ręki. Odbywa się to za pomocą czeku GIRO, który w oddziale pocztowym wymieniamy na gotówkę. Jest to opcja dla nielicznych, którzy nie posiadają rachunku w banku. Najczęściej jednak sięga się po pożyczkę przez internet na konto bankowe. Taką oferuje nam np. Askredyt.pl.

Pożyczka na konto tradycyjnym przelewem lub z usługą BlueCash

Istnieją dwie możliwości otrzymania pieniędzy z pożyczki na konto. Pierwszą z nich jest przelew tradycyjny. Choć jest to najczęściej oferowana metoda, jej wadą jest to, że wpływ środków na konto uzależniony jest od sesji bankowych. Powoduje to zatem, że musimy czekać na gotówkę dłużej, niż zamierzaliśmy. Często też napotykamy opóźnienie w przepływie kwoty pożyczki, jeśli trwa akurat weekend.

Usługa BlueCash z kolei jest systemem dostępnym przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Działa na zasadzie rozbicia jednego przelewu bankowego na dwa przelewy wewnątrzbankowe. Dzięki temu klient otrzymuje gotówkę na swoje konto w 15 minut. Wystarczy, że jego wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony. Warto jedynie pamiętać, że usługa BlueCash oferowana przez Blue Media nie jest obsługiwana przez wszystkie banki, tym samym oferowana przez wszystkie firmy pozabankowe.

Jak przygotować się do wzięcia pożyczki?

Zanim sięgniemy po pożyczkę pozabankową musimy być pewni, że jest nam potrzebna. Musimy pamiętać, że wiąże się ona z dodatkowymi opłatami, w efekcie czego będziemy musieli zapłacić więcej, niż pożyczyliśmy. Wyjątkiem są oczywiście pierwsze chwilówki w niektórych firmach, które możemy dostać zupełnie za darmo.

W celu ubiegania się o pożyczkę należy dokonać dokładnej analizy domowego budżetu. Pomoże nam w tym zestawienie przychodów z wydatkami. W ten sposób będziemy wiedzieli, ile możemy miesięcznie przeznaczyć na raty pożyczki. Należy także wybrać odpowiednią dla nas firmę pożyczkową. Aby sprawdzić wiarygodność instytucji, warto poczytać opinie klientów firm. Równie dużo o przedsiębiorstwie finansowym powie nam Rejestr Firm Pożyczkowych. To w nim zamieszczone są nazwy instytucji, które działają na rynku zgodnie z prawem. Warto także spojrzeć na posiadanie przez firmę pożyczkową certyfikatów. Są one wyznacznikiem m.in. świadczenia usług w oparciu o indywidualne potrzeby klienta.

Proces ubiegania się o pożyczkę – jak go przyspieszyć?

Choć wnioskowanie o pożyczkę pozabankową jest proste i szybkie, proces ten można jeszcze bardziej przyspieszyć. Jedną z możliwości szybkiego uzyskania pieniędzy z pożyczki jest rezygnacja z weryfikacji za pomocą przelewu bankowego, a skorzystanie z usług szybkiej weryfikacji za pomocą aplikacji. Najpopularniejszą jest Kontomatik czy Instantor. W obu przypadkach należy zalogować się do systemu używając danych do logowania się na konto bankowe. System w czasie rzeczywistym przekaże instytucji bankowej informacje o naszym stanie konta oraz historii transakcji. W ten sposób pożyczkodawca oceni naszą wiarygodność finansową.

Na czas otrzymania decyzji pożyczkowej będzie miało wpływ wypełnienie wniosku. Jeśli zajdzie pomyłka w podanych danych, wniosek o pożyczkę zostanie z pewnością odrzucony. Wtedy będziemy musieli aplikować jeszcze raz. Warto pamiętać także o tym, że nie wszystkie firmy pożyczkowe pracują w weekendy. Aby szybciej otrzymać pieniądze, warto ubiegać się o pożyczkę w godzinach pracy instytucji.