info@askredyt.pl 611 100 415

Pożyczka bez zdolności kredytowej – gdzie ją otrzymasz?

Jeśli twoja zdolność kredytowa nie pozwala na wzięcie kredytu w banku, nie martw się. Instytucje pożyczkowe oferują również pożyczki osobom bez pozytywnej zdolności kredytowej. Nie wymagają dopełnienia dużej ilości formalności. Dzięki atrakcyjnym ofertom firm gotówkowych będziesz mógł sięgnąć po pożyczkę online bez obawy o odrzucenie wniosku przez pożyczkodawcę.

Zdolność kredytowa – czym jest?

Zdolność kredytową oblicza się w celu oszacowania jakie jest prawdopodobieństwo, że spłacimy kredyt czy pożyczkę, o którą się ubiegamy. Przy jej określaniu brane pod uwagę są nasze przychody oraz wydatki, a także wcześniejsze zadłużenia i postęp w ich spłacie.

Zdolność kredytową posiada każdy, jednak nie każdy na tyle pozytywną, aby uzyskać kredyt. Nawet młodzi dorośli powinni dbać o swój wizerunek finansowy, aby nie mieć później problemu z uzyskaniem kredytu, pożyczki pozabankowej czy nawet telefonu w abonamencie. Należy pamiętać, że możliwości finansowe ocenia się zarówno u osób fizycznych, jak i przedsiębiorstw. Te także mogą starać się o pożyczkę np. na start działalności gospodarczej czy jej rozwój. 

Jak ocenić swoją zdolność kredytową?

Warto pamiętać, że bez wglądu w bazy dłużników jesteśmy w stanie oszacować, czy zostanie nam przyznana gotówka. Aby określić nasze finansowe możliwości, powinniśmy dokonać analizy domowego budżetu. Polega ona na zestawieniu przychodów z wydatkami. Bardzo ważne jest uwzględnienie w tym wszelkich pożyczek, które spłaciliśmy bądź nadal spłacamy. Po zestawieniu tych danych dowiemy się ile pieniędzy jesteśmy w stanie przeznaczyć na miesięczną ratę pożyczki. Jeśli jednak będziemy “na minusie” nie powinniśmy ubiegać się o pożyczkę, bo nie będziemy w stanie jej spłacić. Nierozważne zaciąganie pożyczek może skończyć się wpadnięciem w spiralę zadłużenia, z której ciężko jest wyjść.

Aby korzystnie wpłynąć na zdolność kredytową, należy regulować na czas raty pożyczki czy zrezygnować z kosztownych przyjemności. Wprowadzenie w życie nawyków oszczędzania pozwoli z każdej wypłaty odłożyć kilkadziesiąt czy kilkaset złotych na konto oszczędnościowe lub lokatę. Zgromadzone pieniądze idealnie sprawdzą się w momencie, gdy będziemy potrzebowali spłacić zaległą ratę. Dzięki sumienności w spłacaniu pożyczki unikniemy wpisu do rejestrów osób zadłużonych.

Kredyt bankowy niemożliwy z wpisem w KRD

Jeśli zastanawiasz się, gdzie pożyczyć pieniądze mając niską zdolność kredytową, na pewno wyeliminuj ze swojej analizy banki. Jeśli masz nieciekawą przeszłość finansową bądź niski dochód, nie możesz liczyć na przyznanie kredytu. Instytucje bankowe sięgają do BIK czy KRD i negatywny wpis w tych bazach przekreśli Cię w ich oczach. Banki udzielają wysokich kwot kredytów i muszą mieć pewność, że pożyczone pieniądze zostaną im całkowicie zwrócone.

Otrzymanie kredytu bankowego jest możliwe wyłącznie z pozytywną historią kredytową. I choć istnieje możliwość usunięcia naszych danych z BIK, nie dotyczy to sytuacji, kiedy rzeczywiście jesteśmy zadłużeni. Usunięcie danych z BIK może mieć miejsce wtedy, jeśli odwołamy zgodę na przetwarzanie naszych danych osobowych lub jeśli minie pięcioletni termin, w trakcie którego dane klienta mogą być przetwarzane przez firmę pożyczkową, również z Biura Informacji Kredytowej nasze dane znikną. Ostatnią możliwością na usunięcie informacji z BIK jest ich omyłkowe wpisanie przez pracownika tejże instytucji. Inne okoliczności nie są brane pod uwagę, dlatego ważne jest regularne opłacanie wszystkich rachunków, ewentualnych mandatów czy rat pożyczki.

Pożyczka bez zdolności kredytowej – gdzie znaleźć?

Nadzieją dla osób z negatywną zdolnością kredytowąfirmy pozabankowe. Wychodzą one naprzeciw oczekiwaniom klientów i oferują pożyczki dla zadłużonych. Jednak w takiej sytuacji jednak pożyczka musi zostać dodatkowo zabezpieczona. W tym celu wymaga się od klienta poręczenia jego pożyczki przez osobę trzecią lub zastawienia np. samochodu. Firma pożyczkowa będzie miała pewność, że jeśli nie uda nam się spłacić zadłużenia, zrobi to za nas osoba żyrant.

Aby porównać oferty firm pozabankowych, gdzie można znaleźć pożyczki bez zdolności kredytowej, warto skorzystać np. z porównywarki firm. Na uwagę niewątpliwie zasługują agregatory pełniące funkcję pośrednika między pożyczkodawcą, a pożyczkobiorcą. Korzystanie z ich usług zwiększa szansę na pożyczkę, ponieważ nasz wniosek zostanie wysłany do kilku instytucji finansowych. Bardzo ważne jest też samodzielne przeglądanie stron w poszukiwaniu najkorzystniejszej oferty. Sprawę ułatwią również fora internetowe, na których klienci danych firm zamieszczają swoje doświadczenia związane z pożyczaniem pieniędzy w danej instytucji.

Odrzucenie wniosku o pożyczkę – kiedy do niego dochodzi?

Ubiegając się o dodatkowe pieniądze pamiętaj, że pożyczkodawca może odrzucić twój wniosek o pożyczkę. Kiedy może do tego dojść? Jeśli wniosek o nią zostanie niepoprawnie wypełniony. Należy więc dokładnie sprawdzić wpisane we wniosku dane – powinny się one zgadzać z informacjami z dowodu osobistego. Ważne jest też dokonanie przelewu weryfikacyjnego ze swojego konta bankowego. Tylko w ten sposób poświadczymy zgodność podanych danych z tymi, które przypisane zostały do konta bankowego.

Choć instytucje finansowe nie ujawniają powodów odrzucenia wniosku o pożyczkę, znając warunki jej przyznania jesteśmy w stanie stwierdzić, co było przyczyną takiej decyzji. Należy jednak pamiętać, że odrzucenie wniosku o pożyczkę w jednej firmie nie oznacza, że w drugiej będzie tak samo. Czynniki, które są decydujące w danej instytucji, w kolejnej mogą nie mieć wpływu na decyzję pożyczkową.