info@askredyt.pl 611 100 415

Pożyczki na dowód – można się o nie ubiegać?

Potrzebujesz nagle gotówki i szukasz finansowania, które zastąpi kredyt bankowy? Weź pożyczkę na dowód od instytucji pozabankowej i ciesz się gotówką uzyskaną nawet w 15 minut! We wniosku o pożyczkę podaj swój pesel, numer telefonu oraz konto bankowe, na które zostaną przelane środki. Dowiedz się, gdzie można otrzymać pożyczkę na dowód!

Pożyczki na dowód – gdzie otrzymam takie zobowiązanie?

Niespodziewane wydatki mogą zdarzyć się każdemu. Najczęściej dotyczą one wizyt lekarskich, zakupu sprzętu AGD czy napraw samochodu. Jeśli nasza historia kredytowa przedstawia się pozytywnie, nie będziemy mieli problemu z pozyskaniem kredytu gotówkowego czy pożyczki. Niestety sięgając po zobowiązanie od banku musimy liczyć się z tym, że czeka nas dopełnienie sporej ilości formalności. Kredyt często musi zostać podżyrowany czy ubezpieczony. W tym drugim przypadku zostaną na nas nałożone dodatkowe koszty. Co zrobić, jeśli nie mamy czasu na wizyty w bankach, a potrzebujemy więcej pieniędzy niż oferuje chwilówka?

W takiej sytuacji warto skorzystać ze zobowiązania ratalnego. Pożyczkę otrzymamy na dowód, podając we wniosku numer pesel, telefonu komórkowego oraz rachunku bankowego. To na niego po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku przelane zostaną nam środki. Często od klientów wymaga się również oświadczenia o wysokości i źródle zarobków. We wniosku należy własnoręcznie podać wysokość otrzymywanego wynagrodzenia oraz dane firmy, która nam je wypłaca.

Pożyczkę na dowód otrzymamy od wielu instytucji pozabankowych. Jedną z firm udzielających pożyczek na raty bez zaświadczeń jest Askredyt.pl. Świadczenie ratalne pozwala nam wnioskować o gotówkę, której spłatę możemy rozłożyć na wiele dogodnych rat. Warto pamiętać, aby przed sięgnięciem po pożyczkę dokładnie przeanalizować domowy budżet. Pożyczka nie może być dla niego obciążeniem, a raty powinniśmy spłacać według harmonogramu dołączonego do umowy pożyczki.

Czy muszę potwierdzić swój zarobek ubiegając się o pożyczkę ratalną?

Zobowiązanie bankowe ma to do siebie, że wymaga od klienta poświadczenia stałych dochodów. Powinny one pochodzić z umowy o pracę. Stanowią one gwarancję spłaty często dużego zadłużenia, dają również bankowi pewność, że klient nie wpadnie w spiralę zadłużenia sięgając po kolejne pożyczki.

W przypadku pożyczek pozabankowych poświadczenie dochodów wygląda zupełnie inaczej. Instytucje pozabankowe również chcą mieć pewność, że pożyczkobiorca będzie miał z czego spłacić zadłużenie, jednak wychodzą one do klientów z otwartą dłonią i prócz dochodów z umowy o pracę honorują także dochody otrzymane z:

  • umowy o dzieło bądź umowy zlecenia,
  • emerytury czy renty inwalidzkiej,
  • dochodu uzyskiwanego z własnej działalności gospodarczej lub gospodarstwa rolnego.

Możliwość poświadczenia swojej wiarygodności finansowej poprzez wykazanie jednego ze źródeł dochodu sprawia, że po pożyczki online ludzie sięgają coraz chętniej. Wiedzą, że mają większe szanse na pozyskanie potrzebnych środków niż w przypadku kredytu bankowego.

W jaki sposób firmy pożyczkowe weryfikują swoich klientów?

Nie tylko oświadczenie o dochodach jest dowodem na to, że będziemy dobrymi kontrahentami. Firmy pożyczkowe dokonują weryfikacji naszej osoby również poprzez prześledzenie zapisów w bazach dłużników. Jeśli nasze nazwisko w nich widnieje, oznacza to, że mieliśmy problem ze spłatą wcześniejszego zadłużenia. Dodatkowo pożyczkodawca może żądać od nas dokonania opłaty weryfikacyjnej. Polega ona na przelaniu 1 grosza lub złotówki na jego rachunek bankowy. Opłata musi zostać dokonana z konta, którego dane podaliśmy we wniosku. Tylko w taki sposób potwierdzimy to, że wskazane konto należy do nas.

Gdy wnioskujemy o gotówkę przez internet, umowę pożyczki wraz z innymi dokumentami dostarcza do naszych rąk kurier. On również może zweryfikować naszą osobę poprzez sprawdzenie danych, które podaliśmy w dokumentach z tymi, które widnieją w naszym dowodzie osobistym. Coraz częściej odchodzi się jednak od tradycyjnych metod weryfikacji. Zastępują je te oparte na technologii. Należą do nich aplikacje, które po wykonaniu kilku kliknięć dostarczają pożyczkodawcy informacji o nas i naszej zdolności kredytowej, dając mu dostęp do danych naszego konta.

Do takich aplikacji należy m.in. Kontomatik oraz Instantor. To aplikacja, do której musimy się zalogować przy pomocy loginu i hasła do konta bankowego. Gdy tylko przejdziemy w stan online, aplikacja wyśle pożyczkodawcy nasze dane wraz z informacją i naszej historii kredytowej. Pozyskane przez system dane nie są nigdzie zapisywane. Nie musimy się więc bać, że trafią w niepowołane ręce. Weryfikacja naszych danych może się odbyć również przez Instantor, który działa na identycznej zasadzie.

Niespłacone zobowiązanie – jakie są jego konsekwencje?

Nawet Ci, którzy pożyczają z pełną świadomością, mogą mieć problemy z płynną regulacją zobowiązania. Warto mieć na uwadze to, że niespłacenie pożyczki w terminie grozi poważnymi konsekwencjami. Przede wszystkim już przy pierwszej zwłoce w spłacie zadłużenia pojawią się odsetki. Sprawią one, że nasze zobowiązanie wobec firmy finansowej wzrośnie. Będziemy musieli oddać więcej, niż było to ustalone w momencie podpisywania umowy pożyczki.

Musimy liczyć się także z tym, że jako niesłowni klienci trafimy do rejestru dłużników. Wpis w bazach będzie miał negatywny wpływ na naszą zdolność kredytową. Dobrze jest o tym pamiętać i niezwłocznie zgłosić swoją niemożność spłaty pożyczki pożyczkodawcy. Wspólnie jesteśmy w stanie wypracować rozwiązanie korzystne dla obu stron.

Jeśli naliczanie odsetek nie zmotywuje nas do spłaty zadłużenia, otrzymamy ostateczne przedsądowe wezwanie do zapłaty, czyli monit. Może on występować w postaci SMSa, maila czy telefonu. Ma on zmobilizować nas do spłaty zadłużenia, podobnie jak interwencja windykatora. Najgorszą rzeczą, jaka może nas w tym przypadku spotkać, to egzekucja komornicza. Urzędnik działając z ramienia sądu ma prawo przejąć nasz majątek (zarówno nieruchomy, jak i ruchomy) w celu spieniężenia go i spłacenia naszych zaległości. Ważne, aby wiedza o tym posłużyła do odpowiedzialnego sięgania po pożyczki.