info@askredyt.pl 611 100 415

Pożyczka dla emeryta – bez umowy o pracę!

Dodatkowego wsparcia finansowego najczęściej potrzebują osoby młode, które dopiero wchodzą w okres dorosłości lub próbują ustabilizować swoją sytuację życiową. Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że dodatkowych pieniędzy często potrzebują również osoby starsze lub emeryci. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać pożyczkę po 80. roku życia i jakie warunki będziesz musiał spełnić.

Pożyczki dla emerytów i rencistów – jakiego rodzaju dochody są niezbędne?

Wbrew pozorom, bardzo duża część firm pożyczkowych nie wymaga żadnych zaświadczeń o dochodach, które wynikają ze standardowych umów o zatrudnienie. Wiele instytucji akceptuje alternatywny rodzaj wpływów, pochodzący z różnego rodzaju świadczeń rodzinnych lub społecznych. Owe świadczenia często stanowią lepsze zabezpieczenie pożyczki, niż np. umowa o dzieło, która – zgodnie z prawem – może zostać rozwiązana w każdym momencie.

Pożyczkobiorcy niejednokrotnie biorą również pod uwagę dodatkowe lub alternatywne formy przychodów, takie jak np. emerytura, renta, zasiłek 500+, a nawet zapomoga z MOPS lub GOPS. Wiele firm często udziela również pożyczek dla bezrobotnych i zadłużonych. Taki rodzaj zobowiązania jest jednak zwykle udzielany osobom, które mają poręczyciela lub ruchomość/nieruchomość pod zastaw.

Pożyczka a kredyt dla emeryta – bankowe wymagania względem seniorów

Zaciągnięcie zobowiązania w banku wiąże się z szeregiem wymagań, których wiele osób – w szczególności młodych oraz emerytów – nie jest w stanie spełnić. W celu wzięcia kredytu w banku zwykle należy się wykazać pozytywną zdolnością kredytową oraz wysokim scoringiem kredytowym.

Z tego względu, wiele osób decyduje się na wzięcie pożyczki w zewnętrznej firmie, która nie należy do sektora bankowego. Tak, jak zostało wspomniane, podstawową zaletą instytucji pożyczkowych jest fakt, iż zobowiązanie finansowe można uzyskać beż żadnych zaświadczeń.

Pożyczka dla emeryta bez BIK – jak zaciągnąć zobowiązanie?

W celu uzyskania należności w firmie spoza sektora bankowego, zwykle wystarczy wypełnić krótki wniosek, dostępny na stronie internetowej danego pożyczkodawcy. Każda osoba, która stara się o wsparcie finansowe, musi spełnić określone wymagania, stawiane przez zdecydowaną większość firm pożyczkowych.

Przede wszystkim, każdy klient powinien mieć ukończone 18 lat. Niektóre instytucje decydują się również na ustanowienie górnej granicy wieku wnioskodawcy. Tak jak zostało jednak wspomniane, duża część firm udziela szybkich pożyczek online nawet osobom w starszym wieku.

Trzeba również pamiętać, że każdy klient, który stara się o szybką pożyczkę online bez zaświadczeń, powinien być obywatelem Polski oraz posiadać stały adres zamieszkania na terenie kraju.