info@askredyt.pl 611 100 415

Pożyczki bez weryfikacji konta bankowego

Rynek pozabankowych firm pożyczkowych stale się rozwija. Instytucje finansowe wychodzą naprzeciw różnego rodzaju klientom, oferując niezwykle kompleksowe usługi, dopasowane do indywidualnych potrzeb pożyczkobiorców. Przykładem są m. in. nowe metody sprawdzania danych wnioskodawców. Obecnie, wiele firm oferuje tzw. pożyczki bez przelewania grosza. Weryfikacja klienta odbywa się wtedy np. z pomocą kuriera lub terenowego przedstawiciela danej instytucji.

Przelew weryfikacyjny – w jakim celu firmy sprawdzają konto wnioskodawcy?

Każda instytucja finansowa będzie chciała w jakiś sposób sprawdzić, czy dane potencjalnych klientów zgadzają się z rzeczywistością. Najpopularniejszą metodą, stosowaną przez większość firm pożyczkowych, jest tzw. przelew weryfikacyjny. Najprościej rzecz ujmując, polega on na przekazaniu 1 zł (lub grosza – w zależności od danej instytucji) na konto pożyczkodawcy.

Wbrew pozorom, podobna praktyka jest stosowana przede wszystkim z myślą o kliencie. Przelew weryfikacyjny pozwala określić, czy osoba postronna nie chce uzyskać należności na nasze dane. Dzięki temu, pożyczkodawca szybko uzyskuje niezbędne informacje o danym pożyczkobiorcy i jest w stanie potwierdzić, że jest on tą samą osobą, która złożyła wniosek o zobowiązanie finansowe.

Przelew weryfikacyjny ma zatem zapobiegać różnego rodzaju wyłudzeniom i oszustwom. Z tego względu, należy pamiętać, aby transakcje przeprowadzać za pomocą własnego, prywatnego konta. Dane na rachunku muszą się bowiem zgadzać z informacjami, które zostały podane we wniosku o pożyczkę.

Warto również pamiętać, że poza weryfikacją danych, firmy pożyczkowe zazwyczaj sprawdzą również zdolność kredytową klienta w jednej z baz dłużników. Części instytucji wystarczy jednak wyłącznie zaświadczenie o dochodach danej osoby (nie zawsze muszą one wynikać z umowy o pracę).

Pożyczki online bez weryfikacji konta – jak je otrzymać?

Jeżeli chcemy wziąć pożyczkę online, a nie posiadamy własnego konta w banku, powinniśmy mieć świadomość, że istnieją również alternatywne metody weryfikacji danych klienta. Jedną z nich jest tzw. pożyczka z kurierem, którą oferuje coraz więcej instytucji finansowych.

Podpisanie umowy za pośrednictwem kuriera jest przy okazji bardzo wygodnym i bezpiecznym rozwiązaniem. Proces wnioskowania o zobowiązanie wygląda tak samo, jak w przypadku standardowych chwilówek i pożyczek online na raty.

Jedyna różnica polega na tym, że nie musimy wykonywać przelewu weryfikacyjnego na konto pożyczkodawcy. Zamiast tego, na nasz adres domowy zostanie wysłany kurier z umową. Ma on za zadanie sprawdzić tożsamość danej osoby w oparciu o dowód osobisty wnioskodawcy. Przy okazji, klient może samodzielnie przestudiować wszelkie dokumenty i ustalić, czy umowa pożyczki zawiera wszystkie niezbędne zapisy.

Pożyczki bez przelewania grosza – nie tylko z kurierem

Oprócz kuriera, istnieją również alternatywne metody weryfikacji danych wnioskodawcy. W ostatnich latach, bardzo popularne stały się tzw. pożyczki z dostawą do domu klienta. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie dla klientów, którzy nie posiadają własnego rachunku bankowego. Ponadto, pożyczki domowe są także ułatwieniem dla osób, które z różnych względów nie mogą sobie pozwolić na wizytę w oddziale pocztowym (np. ludzie starsi, którzy mają problemy z poruszaniem się).

Procedura zawarcia pożyczki do domu odbywa się w całości w miejscu zamieszkania klienta. Przedstawiciel danej instytucji najpierw zweryfikuje nasze dane, po czym przedstawi nam do podpisania stosowną umowę. Jeżeli wszystko przebiegnie bez przeszkód, gotówkę otrzymamy wprost do ręki.

Wnioskodawca nie musi się również przejmować metodą spłacania rat. Pracownik firmy będzie bowiem co miesiąc odwiedzał klienta w celu odebrania ustalonej kwoty należności. Trzeba mieć jednak świadomość, że pożyczki z dostawą do domu to stosunkowo kosztowne i dość mało opłacalne rozwiązanie. Jeżeli nie musimy z niego korzystać, lepiej zdecydować się na zaciągnięcie zobowiązania z kurierem lub uzyskanie należności w standardowy sposób (tzn. drogą elektroniczną).

Pożyczka przez telefon i na SMS

Część firm pożyczkowych stosuje również weryfikację telefoniczną lub SMS-ową. W tym przypadku, cała procedura wnioskodawcza odbywa się przez telefon (aczkolwiek niektóre instytucje wymagają, aby wniosek o zobowiązanie został złożony drogą elektroniczną). Umowa jest wtedy zawierana na końcu rozmowy. Decyzja o przyznaniu należności, m. in. po pozytywnej weryfikacji w bazie Biura Informacji Kredytowej, wysyłana jest klientowi za pomocą wiadomości SMS.

Pożyczka na telefon jest dość szybkim i wygodnym rozwiązaniem. Należy jednak mieć świadomość, że ta metoda sprawdzania danych nie jest tak bezpieczna, jak np. przelew weryfikacyjny, czy podpisanie umowy za pośrednictwem kuriera. Ponadto, wnioskodawca nie ma również możliwości bezpośredniego zapoznania się z odpowiednimi dokumentami.