info@askredyt.pl 611 100 415

Pożyczka bez zaświadczeń – jak ją otrzymać?

Niektóre instytucje pozabankowe są skłonne udzielić nam pożyczki bez zaświadczeń. Musimy liczyć się z tym, że nawet dając nam pożyczkę na dowód, będą weryfikować nas w BIK i bazach dłużników. Brak zaświadczeń nie oznacza, że nie musimy mieć regularnych przychodów. Jakie źródła dochodu są akceptowane przez pożyczkodawców?

Jakie warunki trzeba spełniać?

Nie każdy z nas może wnioskować o kredyt w banku. Często nie posiadamy adekwatnego źródła dochodów, a banki nie udzielają kredytów bez zaświadczeń.  Nic więc dziwnego, że wielu z nas rozważa skorzystanie z możliwości, jakie dają nam inni instytucje pozabankowe.

Zyskują na tym firmy pożyczkowe, do których napływa coraz więcej wniosków. Nic w tym dziwnego, że ubieganie się o pożyczkę online wydaje się łatwiejsze.  Jest tak, ponieważ procedury są mniej skomplikowane i nikt nie oczekuje od nas zbyt wielu dokumentów. Niemniej jednak instytucje pozabankowe również muszą wiedzieć, z kim zamierzają podpisać umowę.

Pożyczkodawca zwróci uwagę na nasz wiek i stały adres zamieszkania. Musimy też posiadać polskie obywatelstwo. Spełnianie tych wymogów jest konieczne, ponieważ usługodawca chce wiedzieć, czy będzie w stanie egzekwować od nas należności. Nasza historia kredytowa powinna być pozytywna, co potwierdzi BIK oraz rejestry dłużników.

Gdy wnioskujemy o pożyczkę bez zaświadczeń, firma pożyczkowa zazwyczaj nie wymaga od nas dokumentów innych niż dowód tożsamości. Instytucja pozabankowa oczekuje od nas tylko podania wysokości zobowiązań oraz dochodów. W niektórych przypadkach, pożyczkodawca może poprosić nas o zaświadczenie. Dotyczy to wyjątkowych sytuacji, kiedy to pojawiają się wątpliwości co do naszej zdolności kredytowej.  

Pożyczka na dowód – gdzie i dla kogo?

Jak już zostało wspomniane, są firmy udzielające chwilówek lub pożyczek długoterminowych na dowód. Ważne, żeby wiedzieć, gdzie szukać takich ofert i jakie wymagania powinniśmy spełniać. Osoba, która rzetelnie spłaca zobowiązania powinna bez problemu otrzymać pożyczkę.

Oferty pożyczek bez zaświadczeń odnajdziemy w internecie.  Nie brakuje profesjonalnych pożyczkodawców, którzy proponują atrakcyjne produkty bez konieczności posiadania zaświadczeń o zarobkach.

Pożyczka bez zaświadczeń i BIK? Takie zobowiązanie trudniej jest uzyskać. Zawsze możemy spróbować wziąć pożyczkę z żyrantem. Warunkiem jest tutaj posiadanie wiarygodnej osoby, która chciałaby być współodpowiedzialna za spłatę naszego zobowiązania.

Zaświadczenie o zarobkach nie zawsze jest konieczne

Jak już zostało wspomniane, firmy pożyczkowe wprowadzają bardzo wygodne metody wnioskowania o pożyczkę. Przede wszystkim, idą nam na rękę, dając możliwość aplikowania przez internet. Formularze nie są skomplikowane, a poprawne ich wypełnienie zajmie nam raptem kilka minut. Instytucje pozabankowe nie wymagają zbyt wiele. Niemniej jednak, mają prawo sprawdzać naszą wiarygodność finansową. Wnioskują o pożyczkę w askredyt.pl zazwyczaj wystarczy wypełnić  formularz, bez konieczności potwierdzania dochodów. Wystarczy, że podamy źródło i wysokość naszych zarobków.

Jakie źródła dochodów uwzględniają pożyczkodawcy?

Firmy pożyczkowe, które działają online są przychylne klientom i biorą pod uwagę ich potrzeby oraz możliwości finansowe. Dlatego właśnie uwzględniają m.in. różne formy zatrudnienia. Pożyczkodawcy akceptują zarówno umowy o pracę, jak i umowę o dzieło, czy umowę zlecenie. Inne dochody również będą akceptowane. Ważne, żeby były one regularne i pozwalały na spłatę planowanej pożyczki.

Dlatego nie brakuje instytucji pozabankowych, które są skłonne udzielić pożyczkę dla emerytów i rencistów. Ich dochody również będą akceptowane przez wiele firm w związku z czym, otrzymanie potrzebnego zobowiązania nie będzie problematyczne.  

Spośród alternatywnych źródeł dochodów, warto wyróżnić też alimenty. Obecnie coraz więcej firm pożyczkowych honoruje takie dochody i umożliwia wzięcie pożyczki na świadczenia alimentacyjne i rodzinne.  Być może pożyczkodawcy wezmą przykład z banków i wprowadzą możliwość otrzymania pożyczki na 500+. Jak widać, ciekawych rozwiązań nie brakuje.